The following are the signing schedules for authors at TCAF 2019!

Read the whole thing, or use Ctrl+F to (or Find In Page on mobile) to find authors you’re looking for. If an author you want to see is not on this list, they may be sitting at their own table for the weekend. Check the Exhibitor Floorplan to find out where your favorite authors are sitting.

For an interactive version of this signing schedules, we strongly recommend downloading Guidebook, our digital festival guide.

Please note these times are subject to change.

TCAF Signing Area
Toronto Reference Library, Basement Level

Saturday May 11:

11:00-1:00: Junji Ito (Wristbands required, see this page for details)
1:00-2:30: Raina Telgemeier, for Share Your Smile
3:00-4:30: Jhonen Vasquez, for Invader Zim

Sunday May 12:

11:00-1:00: Junji Ito (Wristbands required, see this page for details
1:00-2:30: Kazu Kibuishi & Jason Caffoe, for Amulet
2:30-4:00: Raina Telgemeier, for Share Your Smile

The Beguiling Signing Area
Toronto Reference Library, 2nd Floor (Appel Salon)

Saturday May 11:

11:00-12:30: David Rubin for Grand Abyss Hotel & Ivan Brandon for VS, Black Cloud
12:00-1:30: Nora Krug for Belonging
12:30-2:00: Bessora for Alpha
1:30-3:00: Alex Norris for Oh No!
2:00-3:30: Jeff Lemire for Ascender
3:00-4:00: Rachel Lindsay for RX

Sunday May 12:

11:30-1:30: Hiromi Takashima for Kase-san &…
12:00-1:30: Seth for Clyde Fans
1:30-2:30: Rachel Lindsay for RX
1:30-3:00: Alex Norris for Oh No!
2:30-3:30: Bessora for Alpha
3:00-4:30: David Rubin for Grand Abyss Hotel & Ivan Brandon for VS, Black Cloud

Marriott Signing Area
The Marriott Bloor Yorkville, Yorkville Room (Conference Level)

Saturday May 11:

1:30-2:30: Seth for Clyde Fans
2:30-3:30: Kazu Kibuishi and Jason Caffoe for Amulet

Sunday May 12:

N/A

Little Island Signing Area
Toronto Reference Library, 1st Floor, Beeton Auditorium

Saturday May 11:

11:00-1:00: Howard Wong for The Unhappy Little Pig
1:00-3:00: Sarah Winifred Searle for Sincerely, Harriet

Sunday May 12:

1:00-3:00: Howard Wong for The Unhappy Little Pig
1:30-3:00: Sarah Winifred Searle for Sincerely, Harriet

NBM Graphic Novels Booth 114 & 115
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11:

9:30-11:00: Margreet de Heer
11:00-1:15: Michael Cherkas & Larry Hancock
1:15-2:30: Margreet de Heer
2:30-3:30: Michael Cherkas
3:45-5:00: Margreet de Heer
3:45-5:00: Michael Cherkas & Larry Hancock

Sunday May 12:

11:00-12:30: Michael Cherkas & Larry Hancock
12:30-2:00: Margreet de Heer
2:00-3:00: Michael Cherkas & Larry Hancock
3:00-4:00: Margreet de Heer

Conundrum Press Booth 155 & 156
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

10:00-11:00: D.Boyd
11:00-12:00: Joan Steacy
12:00-1:00: Rebecca Rosen
1:00-2:00: Aimée de Jongh
2:00-3:00: Daria Bogdanska
3:00-4:00: Siris
4:00-5:00: Kat Verhoeven

Sunday May 12:

10:00-11:00: Rebecca Rosen
11:00-12:00: Siris
12:00-1:00: Aimée de Jongh
1:00-2:00: D. Boyd
2:00-3:00: Daria Bogdanska
3:00-4:00: Kat Verhoeven
4:00-5:00: Joan Steacy

New York Review Comics Booth 125
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

11:00-12:00: Mark Alan Stamaty
4:00-5:00: Mark Alan Stamaty

Sunday May 12

3:00-4:00: Mark Alan Stamaty

NOBROW Booth 113 & 114
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

11:00-12:00: Molly Mendoza
12:30-1:30: Jérémie Royer
2:00-3:00: AJ Dungo
4:00-5:00: Lorena Alvarez

Sunday May 12

11:00-12:00: Lorena Alvarez
12:30-1:30: Molly Mendoza
1:30-2:30: AJ Dungo
3:00-4:00: Jérémie Royer

ABRAMS Booth 113
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

12:30-2:00: Bill Griffith
2:00-3:00: Brian Selznick

Sunday May 12

11:00-1:00: Bill Griffith
1:30-2:30: Brian Selznick

At Bay Press Booth 106
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

11:30-12:00: Robert Pasternak & Nicholas Burns
12:00-12:30: Lisa Mendis
1:30-2:00: Robert Pasternak & Nicholas Burns
2:00-3:00: Lisa Mendis

Sunday May 12

11:30-12:00: Robert Pasternak & Nicholas Burns
12:00-12:30: Lisa Mendis
1:30-2:00: Robert Pasternak & Nicholas Burns
2:00-2:30: Lisa Mendis

Arsenal Pulp Press Booth 141
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

2:45-3:15: Vivek Shraya & Ness Lee
3:15-3:45: Gord Hill
4:15-4:45: Teresa Wong

Sunday May 12

11:00-11:30: Teresa Wong
1:15-1:45: Ness Lee
2:45-3:15: Gord Hill
4:00-4:30: Vivek Shraya

First Second Booth 200 & 201
Toronto Reference Library, 2nd Floor

Saturday May 11

10:15-11:00: Vera Greentea & Yana Bogatch for Grimore Noir
12:15-1:00: Tillie Walden for On A Sunbeam Spinning
2:30-3:15: Shannon Hale & LeUyen Pham for Real Friends
4:00-4:45: Lucy Knisley for Kid Gloves
4:00-4:45: Cathy G. Johnson for Breakaways

Sunday May 12

10:00-10:45: Evan Dahm for Island Book
12:15-1:00: Lucy Knisley for Kid Gloves
2:15-3:00: Colleen AF Venable & Ellen T. Crenshaw for Kiss Number 8
3:00-3:45: Kevin Panetta & Savanna Ganucheau for Bloom

Groundwood Books Booth 140
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

1:00-2:00: Mariko Tamaki & Rosemary Valero-O’Connell for Laura Dean Keeps Breaking Up With Me

Sunday May 12

2:15-3:15: Mariko Tamaki & Rosemary Valero-O’Connell for Laura Dean Keeps Breaking Up With Me

Koyama Press Booth 159-161
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

10:00-11:00: Aaron Leighton
11:00-12:00: Chris Kuzma
12:00-1:00: Jesse Jacobs
1:00-2:00: Ben Sears
2:00-3:00: Emily Carroll

Sunday May 12

10:00-11:00: Aaron Leighton
11:00-12:00: Chris Kuzma
12:00-1:00: Jesse Jacobs
1:00-2:00: Ben Sears
2:00-3:00: Emily Carroll

Penguin Random House Booth 126 & 127
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

10:00–11:00: Dean & Shannon Hale, LeUyen Pham
11:00–12:00: Chad Sell
12:00–1:00: 5 Worlds Team
1:00–2:00: Lillian Melcher & Lorena Alvarez
2:00-2:30: Jim Zub
2:30–3:00: Gabriel Ba
3:00–4:00: Judd Winick
4:00–5:00: Renee Nault

Sunday May 12

10:00–11:00: Lorena Alvarez
11:00–12:00: Judd Winick
12:00–1:00: Chad Sell
1:00–2:00: Renee Nault
2:00-3:00: Jim Zub

Europe Comics Booth 132
Toronto Reference Library, 1st Floor

Saturday May 11

12:00-1:30: Alexandre Clérisse & Émilie Plateau
3:00-5:00: Richard Marazano & Yannick Pelegrin

Sunday May 12

11:00-1:00: Émilie Plateau & Richard Marazano
2:30-4:30: Alexandre Clérisse & Yannick Pelegrin

Highwater Press

Saturday May 11

10:00-11:00: Kateri Akiwenzi-Damm, David A. Robertson, Jen Storm